Spor

Kırıkkale Spor’un Gönüllü Doktoru Ömer Dedebali

Yahşihan Aile Sağlığı Merkezinde Görev Yapan Aile Hekimi Sayın Ömer Dedebali, Bilinmeyen Yönleriyle Kırıkkale ve Kırıkkale Spor’a Verdiği Değeri ve Önemi Sizlerle Paylaşmak İstiyoruz.

Kırıkkale‘nin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan Dr. Ömer Dedebali çoğu kişi kendisini son dönemde tanıdı siyasi kimliği ile, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Adayı Olarak, Ancak bunun yanı sıra doktor olması, hastaları ile yakınen ilgilenmesi, güler yüzü, sosyal projelere destek vermesi, zaman zaman çocuklara kitap etkinliği düzenleyerek onlara kitap hediye ederek okuma alışkanlığı kazanılması konusunda çoğu kimse bilmese’de desteklerini hep sürdürdü.

Belkide Kırıkkale’nin bütün ilçelerini gezen doktorluk hizmeti veren tek insandır diyebiliriz. Hemen hemen bütün ilçelerimizde görev yapmıştır. Görev ve hizmet aşkından hiç yılmadan vatandaşların sağlığı ile yakınen ilgilenen Doktor Ömer Dedebali’nin görevini layığı ile yaptığına tanıklık ediyoruz.

Bildiğiniz üzere Kırıkkale B.A. Spor sezon başında kongre yapmış, yeni yönetim kadrosu kurulmuş, sıra iyi bir kadro kurmak için transfer yapmaya gelmişti.

Elbette iyi bir kadro kurmak için bütçeye yani paraya ihtiyaç vardı, yönetim’in Sayın Valimiz Yunus Sezer ile görüşmeleri sonucu banka üzerinden gönüllü yardım kampanyası için gerekli izinler alınmıştı. Herkes elinden geldiğince yardımda bulundu, kampanya hala devam etmekte.

Yıllardır Futbol takımımıza gerek maddi gerek manevi destek sağlayan bir isim vardı yakın çevresi bunu bilirken çoğu kişinin bilmediği, Doktor Ömer Dedebali geçmişten bu güne futbol takımımıza gönüllü doktorluk yaptı ve hala yapmakta ayrıca hiç bir ücret almadan çoğu insan hafta sonunu ailesi ile geçirmek onlara zaman ayırmak için planlar yaparken her maçta kendisini saha kenarında sağlık ekibi ile görebilirsiniz. Doktor denilince aklımıza her zaman fedakarlık gelir, Doktor Ömer Dedebali ise bu doktorlarımızdan bir tanesi, Geçmişten bu güne Kırıkkale ve Kırıkkale Spor’un hep yanında olmuştur, bundan sonrada olacağına inancımız tamdır. Bazı görevler vardır tamamen gönül işidir.

Sayın Ömer Dedebali‘ye futbol takımımız için verdiği ve vereceği emeklerden dolayı teşekkür ediyor, Doktorluk mesleğinde üstün başarılar diliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı