Güncel

Dinek Yöresel Ürünler Projesi kapsamında üretim yapmak üzere Hanımeller Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Koop. devredildi

İl Müdürlüğümüz tarafından AHİLER Kalkınma Ajansına projelendirilerek hayata geçirilen Kadın ve Genç Çiftçi Eğitim ve Uygulama Merkezinde projelendirilmiş eğitim süreci tamamlandı. Proje eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından Eğitim Merkezi; Sayın Valimiz Yunus SEZER önderliğinde yürütülen Dinek Yöresel Ürünler Projesi kapsamında üretim yapmak üzere kurulan S.S. Irmak Hanımeller Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifine devredildi.
Kooperatif Başkanı Satı KÜTÜK ile makamında bir araya gelen ve devir protokolünü imzalayan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Eğitim merkezimiz ile gençlerimizi ve kadın çiftçilerimizi aktif iş gücüne dahil etmeyi amaçladık ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yürüttük. Eğitimlerimiz tamamlandı ve Ahiler Kalkınma Ajansına sunduğumuz bu projemiz Dinek Yöresel Ürünler projesine entegre edildi. Sayın Valimiz Yunus SEZER’in önderliğinde hayata geçen Dinek Yöresel Ürünler Projesi ile bu kadın çiftçilerimize üretime katılma fırsatı oluştu. Irmak Hanımeller Kadın Kooperatifimiz de Dinek Yöresel Ürünler Projesi için üretim yapacak. Bizde eğitim merkezimizin kullanım haklarını bu protokolü imzalayarak, Dinek Yöresel Ürünler Projesine üretim yapılması amacı ile kooperatifimize devrediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı