GüncelSiyaset

Kırıkkale Belediyesinden Açık Hava Kütüphanesi

Kırıkkale Belediyesinden Açık Hava Kütüphanesi

Kırıkkale Belediyesinden sosyal Medya Hesaplarından Bu Demeçler Verildi,

“Sıfır Atık” projesi kapsamında şehrimizin değişik noktalarına yerleştirdiğimiz geri dönüşüm kutularından sağlanan fayda ile Şehir Parkına yapımı tamamlanan Halk Kütüphanesinin açılışı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı tarafından gerçekleştirdi.

OKUMA ALIŞKANLIĞI ARTACAK
Belediyemiz örnek bir çalışmaya imza atarak kent merkezinde bulunan Şehir Parkı içerisine kurduğumuz Halk Kütüphanesi açıldı. Halk Kütüphanesinin ilk konuğu olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı “Kırıkkaleli hemşerilerimizin okuma alışkanlığını artırmak ve kitaba ulaşımlarını kolaylaştırmak için Şehir Parkı içerisine Halk Kütüphanesi kurduk. Burada bir birinden farklı çeşitli türlerde eserler bulunmakta” diye konuştu.

KİTAP OKUYARAK VAKİT GEÇİRECEKLER
Kütüphanede ki eserlerden parka gelen vatandaşlarımızın yararlanmasını isteyen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı , “Günün farklı saatlerinde parkımızı dinlenmek için ziyaret eden hemşerilerimiz çocuklarıyla birlikte burada kitap okuyarak da vakit geçirebilecekler. Böylelikle vatandaşlarımızın parkta geçirdikleri vakitler daha da değerli olacak” ifadelerini kulandı.

KİTAP SEVERLERDEN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Şehir Parkında yer alan açık hava kütüphanesine ilgi gösteren Kırıkkaleliler, parkın sadece yürüyüş yapılıp sohbet edilecek mekan olmaktan çıkıp, aynı zamanda kitap okunabilecek bir yer olmasının kendileri içi sevindirici olduğunu ifade edip, Kırıkkale Belediyesine bu yeni hizmetinden dolayı teşekkür ettiler. Kırıkkaleliler evlerinde bulunan ve paylaşmak istedikleri kitapları getirip kütüphaneye bırakabilecek buradan karşılığında yeni kitap alarak kitap paylaşımı gerçekleştirmiş olacaklar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı