GenelSiyaset

Otomasyon Kontrol Odasından Vatandaşlar Uyarılıyor

Belediye Otomasyon Kontrol Odası’ndaki kameralar sayesinde şehrimizdeki parkları ve caddeleri takip edilerek yeni tip koronavirüse tedbirlerini ihlal edenler ekiplere bildiriliyor. Ekipler vatandaşları uyararak gerekli önlemleri alıyor.

Belediye Otomasyon Kontrol Odası’ndaki görevliler, koronavirüs önlemlerini ihlal ederek parklarda oturan, cadde ve sokaklarda sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşları tespit ederek polis ve zabıta ekiplerine bildiriyor. Ekipler, daha sonra ihbarın yapıldığı bölgeye giderek sokağa çıkma kısıtlaması bulanan vatandaşları evlerine gitmeleri hususunda uyarıyor.

Kırıkkale genelinde ana arterler, parklar ve belediye tesisleri olmak üzere 134 kamera ile Şehrimizin tamamı izleniyor. Otomasyon Kontrol Odası’ndaki personelin 24 saat esasıyla kameradan takibini yapıyor. “Özellikle koronavirüs salgını dolayısıyla 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve 20 yaş altı gençlerimizin sokağa çıkmaları yasaklanmış durumda. Bu gruba giren vatandaşlarımız, sokağa çıktıkları tespit edilirse emniyet ve zabıta ekiplerimiz tarafından uyarılıyor. Kurallara uymayanlar öncelikle uyarılıyor ardından gerekli cezai işlemler uygulanıyor.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı