GenelSiyaset

Yahsihan’a 2 bin kişilik Camii

2 BİN KİŞİLİK YAHŞİHAN YENİ MERKEZ CAMİİ, MİMARİ YAPISIYLA VE KULLANIM ALANLARIYLA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKECEK

Yahşihan’da yeni cami için ilk kazma vuruldu

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesi merkezinde bulunan caminin nüfus kapasitesine yetersiz kalmasının ardından harekete geçen Yahşihan Belediyesi, “Yeni Merkez Cami’nin” yapılması için ilk kazmayı vurdu. Cami inşaatına kurban kesilerek, dualar eşliğinde başladı.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yahşihan’da her geçen gün artan nüfus ile birlikte ilçe merkezinde bulunan eski caminin kapasitesinin yetersiz kalması ve meydana yeni tasarım oluşturulması açısından günümüz mimarisiyle şık bir şekilde tasarlanan “Yeni Merkez Camii” inşaatına dualar eşliğinde başlanarak ilk kazma vuruldu. Kadıoğlu Mahallesine yapılan Yeni Merkez Camii inşaatı çalışmaları Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası dualar eşliğinde başladı.

KATKISI OLAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN
Törene, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan İlçe Müftüsü Muharrem Evirgen, meclis üyeleri ve Yahşihan halkı katıldı. Törende konuşma yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Yeni Merkez Camimiz yapıldıktan sonra güzel bir meydana sahip olacağız. İlçemize yapılan tüm hizmetler bizim için çok önemlidir. Camimizde önemli hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Buradan camimize destek vereceğimizin taahhüdünü veriyorum. Camimiz ilçemize çok yakışacak. Yeni Merkez Camimizin ilçemize ve tüm İslam alemine hayırlı olması dileğiyle. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz yeni görev yeri Menemen ilçesine gitmeden önce hayırlı bir açılışa geldiği için mutlu olduğunu belirterek, “Başta Belediye Başkanımız Osman Türkyılmaz olmak üzere bu güzel mabedin inşasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir güzel cami Yahşihan Belediye Başkanımıza ve Siz değerli Yahşihanlılara nasip oldu. Ayasofya’nın ibadete açılmasının arifesinde böyle bir güzel caminin açılması bizim için çok iyi oldu. Ayasofya’yı kapatmakla ruhumuza kilit vurmuşlardı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu kilidi açtı. Aynı şekilde burada da bir ruhun temelini atıyoruz. Zamanlaması çok güzel oldu. Yahşihan Belediye Başkanı Sayın Osman Türkyılmaz çok güzel işler yapıyor. Onun kıymetini bilin. Yaptığı işleri takdir ediyorum. Allah camimizde bir an önce namaz kılmayı nasip etsin” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı