GüncelSiyaset

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu

Gazeteciler Önemli Sorumluluklar Üstleniyorlar

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Türkyılmaz, “Gazetecilerimiz çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve aydınlatılması için önemli sorumluluk ve görev üstleniyorlar” dedi.

BAŞARILAR DİLİYORUM
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajında, gazetecilerin basın bayramını kutladı. Türkyılmaz, “Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. Kamuoyunu bilgilendirmek ve haber alma hakkını sağlamak için gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

DEMOKRASİMİZİN AYRILMAZ UNSURU
Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Basın; toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye önemli katkılar sağlamaktadır. Hızla gelişen günümüz dünyasında etkinliği her geçen gün artan basın ve yayın kuruluşları, demokrasimizin ayrılmaz unsuru haline gelmişlerdir. Bu kuruluşlarımız gerek Türkiye’de gerekse ilimizde gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada ve toplumu aydınlatma da gibi büyük bir görev ve sorumluluğu da üstlenmişlerdir.

DEMOKRASİ VE MİLLET İRADESİNE SAHİP
“Bu vesile ile başta gazeteci, cemiyet başkanlarımız olmak üzere, yazılı, görsel ve işitsel basın kuruluşlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcilerimize, ülkemiz faaliyetlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan, her türlü zorluğa karşın demokrasi ve millet iradesine sahip çıkan ilimizde basın alanında faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcilerinin, tüm değerli basın çalışanlarının, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını candan kutlar, habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılar dilerim. Görevini ifa ederken şehit olan, tüm gazetecilere de Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı