Genel

Uzak da Olsak Eğitime Engel Yok

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için ilimizde 241 okulumuzda 48.100 öğrencimiz eğitime devam etmektedir. Salgın sürecinde öğrencilerimiz seyreltilmiş yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimle derslerine devam etmektedirler.

12 Ekim Pazartesi gününden itibaren İlkokul 1,2,3,4. sınıf, Ortaokul 8. sınıf, Ortaöğretimde 12. sınıflar ile Meslek Liselerinin atölye ve laboratuvar dersleri yüz yüze eğitime geçecektir.

Ortaokul 5,6,7. sınıf ve lise 9,10,11. sınıf öğrencilerimizin uzaktan eğitime devam edeceklerdir.

Şu ana kadar “ Uzak da Olsak Eğitime Engel Yok” projesi kapsamında eğitime erişim problemi yaşadığını ifade eden 463 veli/öğrenciden 437’ sinin altyapı ve diğer problemleri çözüldü.

Hayırseverlerin vermiş olduğu tabletler Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile beraber yürütülen çalışma neticesinde okul müdürlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırılmaya başlanmıştır. Değerlendirilen başvurulara yönelik dağıtım devam edecektir.

Bu gün Valilik konferans salonunda, salgın tedbirlerine de riayet edilerek dağıtımı temsil etmesi açısından bir grup öğrencimize tabletleri verilmiştir, Programa Milli Eğitim Müdürü Yusuf TÜFEKÇİ, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet VARLI, MÜSİAD Başkanı Mustafa KAPLAN, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Murat KILIÇ, MEM Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katılmıştır. 

Valiliğimizin koordinesinde başlayan “ Uzak da Olsak Eğitime Engel Yok” projesine desteklerini esirgemeyen, Kırıkkale Belediye Başkanlığı’na, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığına, MÜSİAD Başkanlığına ve katkı sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz,ifadelerineyer verildi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı