Genel

Pakdemirli den Av Koruma Memuru Hakan Tonga Hakkında Basın Açıklaması

Şube Müdürlüğümüz personeline yapılan saldırının Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli tarafından takibinin yapılması bizim için büyük bir güç olmuştur.
Şube Müdürlüğümüz av koruma memuru Hakan TONGA’ya yapılan saldırı;
Kırıkkale İli, Yahşihan İlçesi, Bal Ormanı ağaçlandırma arazisinde ve MKE Patlatma Bölgesine 300 metre yakın mesafede Av Koruma ve Kontrolü faaliyeti yürütmek üzere görevlendirilen 3 kişilik ekibimiz 11:00 civarında arazide 15-20 kişi oldukları tahmin edilen bir avcı grubuna rastlamıştır.
Avcı grubunun belge kontrolünü yapmak amacıyla yanlarına gidilmiştir. 5 adet belge avcılardan alınmış, bu sırada elinde avlanmış bir adet tavşan olan şahıs görülmüştür.
….isimli avcı memurumuzun üstüne yürüyüp diğer avcılara hitaben “size ceza yazacak koşun gelin”
diyerek diğer avcıları çağırmış, tüfeğin namlusuyla burnuna, dipçiği ile de kulağına vurmuş, ….. adlı kişi ile bir başka avcı … belinden tutarak yere indirmiş ve 5 kişi darp etmeye başlamıştır.
…. şahıslar av koruma memurunun cebinden belge ve cep telefonunu almış ve avcı …… ya ait olan resmi silmeye çalışmış silemeyince cep telefonunu yere atarak kırmaya çalışmışlardır.
O sırada memur ……’ya bir miktar uzak olan Orman Muhafaza Memuru ….. olay yerine gelmiş, “gebertiyim mi lan seni” diyen, galiz küfürler eden, tüfeğini memura doğrultan avcının ….. tüfeğinin namlusunu havaya kaldırarak “napıyosun sen” diyerek uyarmış kısa bir arbededen sonra avcılar belgelerini alarak olay yerinden kaçmışlardır.
Olay yerinde mide bulantısı ve kusması başlayan memurumuz hastaneye götürülmüştür.
Hastanede yapılan tedavi esnasında kulağına 5 dikiş atılmış, burunda çatlak olduğu, ayağında ağrı ve vücudunun çeşitli yerlerinde ağrı ve darp izleri tespit edilerek 7 gün iş göremezlik raporu hastane tarafından düzenlenmiştir.
Konu savcılığa intikal etmiştir, görevli memurumuz şehit yakınıdır, polis olan kardeşi 2016 yılında şehit olmuştur. Dr. Bekir Pakdemirli

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı