Genel

Belediye Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Kırıkkale Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Belediye Meclisi Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye Meclisi Belediye meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı Başkanlığında koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralıyla gerçekleştirildi. Meclis üyeleri ile birlikte, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen meclis toplantısı gündem maddeleri arasında yer alan bir önceki aya ait meclis karar özetlerinin okunup oylanması ile başlandı.

Gündem maddesi arasında yer alan komisyondan gelen komisyon raporlarının görüşülmesi, imar plan tadilatlarının görüşülmesi, imar tadilat taleplerinin komisyona havalesi, Divan başkanlığına verilen önergeler ile son buldu.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı Meclis toplantısının ardından yaptığı konuşmada 3 Aralık Dünya Engeliler Gününü kutlayarak, en büyük engelin sevgisizlik olduğunu Kırıkkale Belediyesi olarak tüm engelli vatandaşlarımızın yanında sevgi ile olduklarını, belediye olarak engeliler için çalışmalar yapıldığı belirtti.

3 Aralık Dünya Engelliler günü olması sebebi ile meclis üyemiz Mehmet Emin Erkoç gündem dışı söz alarak “Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olan, onlara her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı ve Belediye Meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi,ifadelerine yer verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı