Güncel

Kırıkkale Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Başarılı Personellere Başarı Belgesi Verdi

Kırıkkale Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, yılın şampiyonlarına Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın gönderdiği başarı belgelerini takdim etti.

Kırıkkale Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz,”Yönetim kurulu üyelerimiz ve İlçe temsilcilerimiz ile yol haritamızı şekillendirdiğimiz toplantımızda, geçtiğimiz yılın şampiyonu İlçe Temsilcilerimize Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın tarafından iletilen başarı belgelerini de takdim ettik. Tüm kardeşlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 

Kamu görevlilerinin hukukunu korumak, haklarını, fırsat ve imkânlarını artırmak, insan onuru temelli çalışma şartlarına sahip olmalarını sağlamak sendikaların varlık sebebidir. Örgütlenmeyle başlayan bu varoluş, pratik düzlemde kendisini toplu pazarlık süreciyle devam ettirir. “

Pekuz, “Örgütlenmemizi “kapımız ve gönlümüz herkese açık” ilkesiyle gerçekleştirirken, eğitim hizmet kolunda görev yapan kamu görevlilerini unvanlarına ya da sayılarına göre öncelemek ve ötelemek gibi daha önceki yetkili sendikaların sahaya sürdüğü “sendikal ayrımcılık” anaforuna düşmediğimizi ve toplu pazarlık sürecini “eğitim için ter döken herkes için ter dökmek” anlayışıyla yürüttüğümüzü ifade etmeliyiz.”ifadelerine yer verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı