GenelSiyaset

Metruk Binaların Yıkımı Gerçekleşti

Kaderine Terk Edilmiş Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor

Kırıkkale Belediyesi, şehirde tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımına 2021 yılında da devam ediyor. 2021 yılının ilk üç ayında 11 metruk binanın yıkımı gerçekleştirirken bir binanın da tamiratı gerçekleştirildi.

2020 YILINDA 84 ADET

Kırıkkale şehir genelinde metruk halde bulunan ve vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve gerekli resmi işlemlerin tamamlanması ile birlikte yıkımı gerçekleştiriliyor.Bu kapsamda Kırıkkale Belediyesince 2020 yılında 84 adet metruk yapımın yıkımı gerçekleştirilirken 2021 yılının ilk üç ayında da 11 adet metruk binanın yıkımı tamamlandı.

GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA YIKILIYORLAR

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’nın talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutan için İmar Müdürlüğü Yapı Kontrol ve Kaçak İnşaat Şubesi ekipleri tarafından kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek bina sahipleri ile iletişime geçen ekipler gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte zaman kaybetmeden yıkım işlemini gerekli güvenlik önlemlerini alarak gerçekleştiriyor. Bu kapsamda son olarak Kırıkkale Belediyesi ekiplerince Ahıllı Mahallesinde bulunan 9 metruk yapının yıkımı gerçekleştirildi,İfadelerine yer verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı