GenelKadın

GÜÇ SİZE BAHŞEDİLDİĞİ ZAMAN ADALET İSE HER ZAMAN LAZIMDIR…

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanı Av.Melike Boran İsmailoğluları Kırıkkale Kızılay Merkezi ile ortak sempozyum yaparak, dünyanın kanayan yarası olan şiddette değinerek 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a dair bilgilendirme yaptı.

GÜÇ SİZE BAHŞEDİLDİĞİ ZAMAN ADALET İSE HER ZAMAN LAZIMDIR.


Başkan Av.Melike Boran İsmailoğulları”6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a ilişkin Kırıkkale Kızılay Merkezi ile ortak olarak yaptığımız sempozyumun önemi kimlere anlattığımızdır. Toplumda çoğunlukla kadınlara karşı yaptığımız bilgilendirme seminerlerinin yanı sıra aileyi oluşturan kocalara yapmamaktayız. Bunun asıl sebebini ise 6284 Sayılı Kanunu bilmememizde yatmaktadır. Kanun öncelikle aileyi korumayı hedeflemekte olup ikincil olarak kadına karşı şiddeti ele almaktadır. Bizim burada yapmak istediğimiz aileyi oluşturan bireylerin hepsinin bilgilendirilmesi, adalete güveni aşılamak, kanunların çok geniş toplumsal perspektifler göz önüne alınarak hazırlandığını vurgulamaktır.

DÜNYAMIZIN KANAYAN YARASI ŞİDDET

Bugün için toplumumuzun ve dünyamızın kanayan yarası olan “şiddet” olaylarının temelinde bilgisizlik ve güvensizlik yatmaktadır. Biz artık birbirimize ve daha ziyade adalete güvenmeyen bireyler haline geldik. Çünkü bize doğrusu anlatılmadığı sürece yanlışa inanmayı tercih ettik. Hak öyle bir kavramdır her zaman yerini bulan, onun yanında olmayanı yüzüstü bırakan, yanında olanı ise yücelten ve yükselten bir yapısı vardır. Biz haklı durumda iken haksız duruma düşmek için “şiddete” başvuruyoruz, bilmediğimiz için, güvenmediğimiz için. Bu durumun en acı kısmı ise şudur, en kutsal kurum olan ailenin içinde bu durumun yaşanmasıdır. Bunu önlemek için ise biz MHP Kırıkkale Kadın Kolları olarak kollarımızı sıvadık, toplumun her kesimine karşı kadın, erkek, çocuk, yaşlı ve gençlerimizi ailenin korunması ve şiddetin önlenmesi için bilgilendirmeyi görev edindik. Hiçbir zaman şiddet uygulamadığımız ve şiddetin kurbanı olmamamız dileğiyle.” İfadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı