Genel

MHP’li Öztürk: “Bu kutlu ayda iç muhasebesi yapmalıyız”

MHP’li Öztürk: “Bu kutlu ayda iç muhasebesi yapmalıyız”

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Ramazan ayının başta Türk-İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Rahmet Dolu Günler ve Anlar Bizi Bekliyor

MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk açıklamasında, “Mübarek Ramazan ayını karşılamanın sevinç, heyecan ve gönül huzurunu yaşıyoruz. Bu kutlu ayda iç muhasebesi yapmalı, kendimizi ve çevremizi samimiyetle gözden geçirmeliyiz. Kırılan gönülleri onarmak, kararan yürekleri aydınlatmak için rahmet dolu günler ve anlar bizi bekliyor,” dedi.

Orucu Tüm Bedenimizle Tutmalıyız

Açıklamasında, “Orucu yalnızca yemeyerek, yalnızca içmeyerek değil, tüm bedenimizle aynı anda oruca iştirak ederek tutacağız,” diyen MHP’li Öztürk, “Elimiz, dilimiz, gönlümüz ve gözümüzle de oruç tutacağız; sözümüz, niyetimiz, aklımız ve hayallerimizle de oruçlu olacağız. Nefislerine teslim olmuş, vehimlerine rehin düşmüş, hırslarına yenilmiş, egolarına boyun eğmişler için değişen bir şey olmayacaktır,” ifadelerine yer verdi.

Sevgimizi, İçtenliğimizi ve Kardeşliğimizi de Paylaşmalıyız

Bu kutlu ayda iftar sofralarında sadece ekmeğimizi, sadece suyumuzu değil, sevgimizi, içtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmamız gerektiğine vurgu yapan MHP MDK Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Sahurda çalan davulla kalkıp inançlarımızın nurani ışıklarını, hep birlikte pencerelerimizden semaya ulaştırmalıyız. İnşallah manevi coşku ve lezzetin yaşandığı bir ay boyunca Türk-İslam âlemi diriliş ve silkinişle birlikte sükûnete kavuşur,” temennisinde bulundu.

Cenab-ı Allah Hepinizi, Hepimizi Korusun ve Gözetsin

MHP’li Öztürk, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Rabbimden niyazım, şiddetin sonlanması, barış ve kucaklaşmanın her tarafta hâkim olmasıdır. Yüce Allah, başta Kovid-19 belası olmak üzere sağlığımızı ve ekonomimizi sarsan tüm musibetlerden bizleri uzak tutsun. Bu vesileyle, aziz milletimizin Mübarek Ramazan Ayını manevi nimet ve güzelliklere vesile olması dileklerimle kutluyorum. Cenab-ı Allah hepinizi, hepimizi korusun ve gözetsin. Yardımını ve rahmetini üzerimizden eksik etmesin.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı