Genel

MHP’Lİ ÖZTÜRK 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP’Lİ ÖZTÜRK: “TÜRK MİLLETİNİN SESİ OLAN BASIN MENSUPLARININ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜN KUTLARIM”

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında, gazeteciliğin ne denli zor bir meslek olduğuna vurgu yaparak, “Mesai kavramı gözetmeden çalışan ve özellikle Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım,” dedi.

BASIN MENSUPLARININ AĞIR ŞARTLARDA ÇALIŞTIĞININ FARKINDAYIZ

“Gücünü milletten alarak mesai kavramı gözetmeden çalışan ve Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının ağır şartlarda çalıştığının farkındayız,” diyen MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Gazetecilik, fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Türk basını, özellikle de yerel basın, milli mücadele yıllarında, milli duygulara hitap ederek, milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde görevini en iyi şekilde yerine getirmiş, hem Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş, hem de bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır,” diye konuştu.

BUGÜNLERDE GAZETECİLİK MESLEĞİNİN ÖNEMİ DAHA DA ARTTI

Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiği bugünlerde gazetecilik mesleğinin öneminin daha da arttığına vurgu yapan MHP’li Öztürk, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.’ Yine Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadelerinde anlam bulduğu şekliyle, ‘Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur.’

BASIN ŞEHİTLERİNE RAHMET DİLERİM

“Bu vesileyle, bu anlamlı günde basın şehitlerimizi yâd ediyorum. Başta ülkemiz sathında önemli bir yere sahip olan Kırıkkale’mizin değerli gazetecileri olmak üzere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla kamuoyunun sesi olma görevini yürüten tüm gazeteci arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim,” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı