GenelSiyaset

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin‘’Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’ den Günümüze Gönül Erenleri’’ etkinliğine Tam destek Verdi

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfının düzenlediği, ‘’Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’ den Günümüze Gönül Erenleri’’ etkinliğine katılımlarıyla tam destek verdi.

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’nın düzenlediği “Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’ den Günümüze Gönül Erenleri” etkinliğinin sekizincisi ile Ankara’da yaşayan Aleviler, Mamak’ta bir araya geldi.

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen “Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’ den Günümüze Gönül Erenleri” etkinliğinin sekizincisi ile Ankara’da yaşayan Alevileri bir araya getirdi. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kültürel etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Türkmen Alevi  Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir ve Bahşılı Belediyesi Mevcut Personelleri ile katıldı.

Bahşılı Belediyesi’ne plaket takdim edildi

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’nın düzenlediği “Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’ den Günümüze Gönül Erenleri” etkinliğinde, Bahşılı Belediyesi’ ne teşekkür plaketi verildi.

Etkinlik, protokolün açılış konuşmalarının ardından Eskişehir Anadolu Bacıları grubunun gösterisi ile devam etti. Etkinlik, Turnalar Sanat Kulübü Semah Topluluğunun gösterilerinin ardından plaket takdimi ile son buldu.

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, yaptığı açıklamada: ‘’Anadolu’ nun zengin kültürel yapısının dimağlarda değiştirilemez bir yer edinmesini sağlamak amacıyla bu etkinliğe katılım sağladık, böylelikle kadim ülkemizin her bir bireyi tek bir yürek, tek bir yumruk olarak vatanımızın bölünmez bütünlüğüne bir katkı  sağlayacağını düşündük. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.’’       ifadelerini kullandı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı