GenelSiyaset

Uyuşturucu ve hırsızlıkla daha etkin mücadele edilmeli

MHP KIRIKKALE MİLLETEVEKİLİ HALİL ÖZTÜRK, KIRIKKALE’NİN KANAYAN YARASINA DİKKAT ÇEKTİ:

Uyuşturucu ve hırsızlıkla daha etkin mücadele edilmeli

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM’de yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Kırıkkale’nin bazı mahallelerinde kronkileşmiş adli vakalara yönelik önleyici tedbirlerin daha da yoğunlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle hırsızlık ve uyuşturucuyla mücadelede yeterli gayretin gösterilmesini bekliyorum,” dedi.

VATANDAŞTAN ÇOK ŞİKÂYET GELİYOR

Kırıkkale’de özellikle Yuva, Selim Özer, Karşıyaka ve Yenimahalle başta olmak üzere, il genelinde uyuşturucu satıcılarıyla ilgili şikayetlerin yoğun bir şekilde kendilerine geldiğini söyleyen MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Kırıkkale ile ilgili sorunlar hakkında bizlere ulaşan hemşehrilerimiz, uyuşturucu madde satıcılarının özellikle Yuva, Selim Özer, Karşıyaka ve Yenimahalle başta olmak üzere birçok mahallede kol gezdiğini beyan etmektedirler.”

AYNI EVE AYNI GÜN İÇERİSİNDE 3 KEZ HIRSIZ GİRİYOR

“Ayrıca hırsızlık vakalarının da çok yoğun olduğunu bizlere ileten hemşehrilerimiz, aynı eve aynı gün içerisinde 3 kez hırsız girdiğini, bu konuda alınan tedbirlerin artırılması gerektiğini ifade etmekteler. Müstakil evlerin yoğun olduğu mahallelerden bizlere ulaşan hemşehrilerimiz, özellikle son zamanlarda, balkon ve pencerelerindeki korkuluk demirlerinden balkonlarına astıkları çamaşırlara kadar hırsızlar tarafından çalındığını bildirip bizlerden destek istemekteler,” diye konuştu.

KANUN TEKLİFİ HAZIRLIYORUZ

MHP’li Öztürk yaptığı açıklamada, Kırıkkale’de emniyet kuvvetlerinin her konuda olduğu gibi uyuşturucuyla ve hırsızlıkla mücadele konularında da mücadelesini sürdürdüğünü ancak, daha etkin bir mücadelenin şart olduğunu ifade etti.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Öztürk, “Bizler de gerek hırsızlıkla gerekse uyuşturucuyla mücadele konularında daha caydırıcı cezalar içeren kanun teklifi çalışmalarımızı hızlandırdık. Hem uyuşturucu hem de hırsızlıkla mücadele için daha etkin cezalandırmaların yapılacağı kanun teklifimizi önümüzdeki günlerde TBMM Başkanlığına sunarak konunun takipçisi olacağız,” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı