GenelGüncel

ÜLKÜ OCAKLARIN DA GÖREV DEĞİŞİMİ

Ülkü Ocakları Kırıkkale İl Başkanlığına Oğuzhan AKPINAR atandı.

Ülkü Ocakları İl başkanlığı görevini yürüten Cemal PİLİÇ’in yerine Oğuzhan AKPINAR getirildi. Ülkü Ocakları Genel Merkezinde Genel Başkan Sn Ahmet Yiğit YILDIRIM beyefendi tarafından göreve atanan Oğuzhan AKPINAR yaptığı açıklamada “Kırıkkale Ülkü Ocakları olarak, Türk milletinin 57. alayı olan Ülkü Ocakları’nın bizlere aşıladığı kadim değerlerimizi, her türlü koşulda savunmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bu uğurda, her anlamda bedel ödemiş bir hareketin mensubu olarak, yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmaları ilk günki heyecan, ruh ve inanç ile yerine getirdiğimizi belirtmek istiyorum. İnşallah, bundan sonraki süreçte de başta Kırıkkale olmak üzere, tüm Anadolu sathında üç hilalin, yani bizi biz yapan o bayraklaşmış anlayışın savunucuları ve yolcuları olmaya devam edeceğiz.

Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’nin “Başarı için muntazam plânlı çalışma yapmak lâzımdır. Son nefesimizi verinceye kadar çalışacağız. Nidâsındaki inanç ve şuuru, her daim damarlarımızda ve yüreklerimizde muhafaza etmekteyiz. Bu anlayışla adım atıyor, geçmiş dönemde görev alan başkanlarımızın ve teşkilat mensubu ülküdaşlarımızın bıraktığı yerden bayrak yürüyüşüne devam ediyoruz.

Kırıkkalemiz her daim milliyetçi ülkücü hareketin sarsılmaz kalelerinden biri olduğunu her şart altında ispat etmiştir. Şehrimizin gençleri başta olmak üzere; esnafımızdan çiftçimize, öğretmenimizden memurumuza kadar her yüreğe dokunmayı kendimize görev addediyoruz.

Bu noktada, hayatın her alanında milli ve manevi değerleri, ülkücü ahlakı ve aksiyon tavrını benimsemiş nesillerin yetişmesi uğruna her türlü fedakarlığı yapmaktan geri durmayacağız. Her genç bir bayrak misali, gittiğimiz her yerde al sancağın heybetini, şerefini, onurunu ve vakarını muhafaza eden bir ahlaki tavır içerisinde olacağız.

Bu görevi bizlere layık gören genel başkanımız sayın Ahmet Yiğit Yıldırım başta olmak üzere, hareketimizin ilk günlerinden bu yana bu davada emeği geçen tüm büyüklerimizin aziz hatıralarını ve bizlere bıraktıkları bu mukaddes mirası layıkıyla yaşatacağımıza söz veriyorum. İnşallah bu görevin hem ilimiz hem de tüm ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yüce Türk milletinin asırlara uzanan yolculuğunda bir saka misali, gönüllere iman ve ahlak suyunu taşıyabilirsek ne mutlu bizlere.. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun diyor, sizlerin de hayır dualarını talep ediyorum.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı