GenelSiyaset

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Akpınar Anneler Günü Basın Açıklaması

Mayıs ayının ikinci Pazar günü ülkemizde her yıl Anneler Günü olarak kutlanmaktadır.  Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca anne o gün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Annemiz bizi dünyaya getiren yaşamı boyunca da bizim en büyük destekçimiz olan, bir bakıma hayatımızdaki mucizedir.

        Anneler çocuklarını büyüten, yemeyip yediren, giymeyip giydiren, çocuklarının iyiliği için bir mum gibi tükenen varlıklardır. Anneler, çocukları söz konusu olduğunda tüm tehlikeleri göze alabilen ve bizleri canları pahasına seven tek varlıktır. Bu sebeple anneler bir melek, eşsiz bir kıymettir.

      Cennet anaların ayakları altındadır sözü onların yaptıkları bu fedakârlığın tek denginin cennet olabileceğini ifade eder. Elbette babaların da çocukları üzerinde pek çok emeği vardır. Fakat annenin yeri, emeği başkadır. Anne kokusu hepimizi mest eder.

       Annelerimiz hayattayken onların kıymetini bilmek, onlara tüm kalbimiz ile bağlanmak gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki anne her zaman sırtımızı yaslayacağımız yıkılmaz bir duvar, her zaman kucağında dinleneceğimiz eşsiz bir sığınaktır. Gününüz  kutlu olsun sevgili anneler..

Anadolu toprağının mektepsiz profesörü, Neşet Ertaş’ın da dediği gibi ;
Analar insandır biz insanoğlu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı