GenelSiyaset

YAHŞİHAN BELEDİYESİ’NDE KADROLU İŞÇİ MAAŞLARINA EK ZAM

YAHŞİHAN BELEDİYESİ’NDE KADROLU İŞÇİ MAAŞLARINA EK ZAM

Yahşihan Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında “toplu iş sözleşmesi ek protokolü” imzalandı. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz tarafından imzalanan sözleşmede kadrolu işçi maaşlarına ek olarak yüzde 25 zam daha yapılarak 2022 yılı içinde toplamda yapılan zam oranı yüzde 65’e yükselmiş oldu.

Yahşihan Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında “toplu iş sözleşmesi ek protokolü” imzalandı. Başkan Türkyılmaz tarafından imzalanan sözleşme sonucunda Yahşihan Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına ek olarak yüzde 25 zam yapıldı. Belediyede çalışan kadrolu işçilere daha önce yüzde 40 oranında zam yapılmıştı. 2022 yılı Ağustos ayı itibariyle toplamda yüzde 65 oranında zam yapılmış oldu.

İşçilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Belediye İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü imzaladık. Yahşihan Belediyemizde çalışan kadrolu işçilerimizin maaşlarına yüzde 25 ek zam yaptık. Bu protokolle işçilerimize 2022 yılında toplam yüzde 65 oranında zam yapmış olduk. Biz işçilerimizin her zaman yanındayız. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ek protokolünün işçi ve emekçi kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Her daim belediye personelimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı