Genel

7 Bin 500 istihdam sağlayacak olan Roketsan Çalışmaları Devam ediyor

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, “Roket Üretim Geliştirme Tesisi Projesi’nin katkısı ile ilimiz savunma sanayinin merkezi haline dönüşecek” dedi.

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Roketsan’ın Devasa yatırımı (1.Etap) devam ediyor. Ağustos 2023 ilk etap bitiyor ve 2. ve 3. etaplar ihale edilecek. Tek derdimiz bu topraklara hizmet etmek” dedi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Roket-San ve Jandarma’nın yatırımları Kırıkkale’nin geleceğe yönelik en büyük umudu” dedi.

Kırıkkale Savunma Sanayiinin üssü olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bir süredir Kırıkkale’ye kazandırılması yönünde büyük girişimlerin yapıldığı Roket-San’ın fabrikası ile Jandarma Eğitim ve Depo Komutanlığında hummalı çalışmalar devam ediyor. Bu iki dev yatırım alanında yapılan çalışmaları birlikte inceleyen Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Milletvekili Ramazan Can, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Kırıkkale’nin son dönemlerde gerek özel sektörde gerekse kamu yatırımlarında önemli gelişmeler olduğunu söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı bunlar içlerinde Roket-San’ın yatırımını ayrı tutuyor. Şehre kazandırılması yolunda büyük emek harcadıklarını belirten Saygılı “Ben Kırıkkale’mizin umudu olarak görüyorum. Roket-San’ın gerek bünyesi gerek yan sanayisi gerekse şehre katacağı değer ile çok önemli bir yatırım” dedi.

Ulaş köyü yakınlarında 15 bin dönüm arazi üzerine kurulan Jandarma Eğitim ve Depo Komutanlığında 7 bin 500 personelin görev alacak. Jandarma’nın çok fonksiyonlu bir yatırımı olarak şehre değer katması bekleniyor. Rütbeli askerlerin yanı sıra eğitim için gelecekler ile birlikte şehirde hareketlilik yaşanması hedefleniyor. Roket-San ise özellikle yan sanayii ile birlikte şehir istihdamına büyük katkı sağlayacak. Roket-San’da bünyesi ve yan sanayii ile birlikte elli bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı