GenelSiyasetUncategorized

Vali Tekbıyıkoğlu; 30 Ağustos’un verilen mücadele sonrasında Türk’ün vatanının tescillendiğini söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kırıkkale Valiliğince resepsiyon düzenlendi.
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu sosyal tesislerinde düzenlenen resepsiyonda, Vali Tekbıyıkoğlu ve eşi Arzu Tekbıyıkoğlu davetlilerle yakından ilgilendi.
Tekbıyıkoğlu resepsiyonda yaptığı konuşmada, 30 Ağustos’un verilen mücadele sonrasında Türk’ün vatanının tescillendiğini söyledi.

Yurdun her noktasında zaferin coşkusunun daima devam edeceğini hatırlatan Tekbıyıkoğlu, “30 Ağustos, sadece bir tarih değil, 30 Ağustos mazlumun zalime galip geldiği bir gündür. 30 Ağustos, imanın küfre galip geldiği bir gündür. 30 Ağustos, iradenin istilaya karşı geldiği bir gündür. 30 Ağustos, tam da Türk’ü mezara koyduk dedikleri anda Türk’ün ayağa kalkıp ‘Mekanın gerçek sahibi burada’ dediği gündür.” ifadelerini kullandı.
Şehit ve gazileri minnetle andıklarını belirten Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:
“Bundan 100 yıl önce bu memleketin tekrar geri vatan kazanılmasında, tıpkı bin yıl öncesinde Malazgirt harbinde olduğu gibi tekrar Türk’ün vatanının tescillendiği bu kutlu mücadeleye emeği geçen başta Mustafa Kemal Paşa, onun silah arkadaşları, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu güzel bayramın, kutlu bayramın yeni ufuklarda yine aynı coşkuyla kutlanmasını temenni ediyorum.”

ifadelerine yerverdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı