Spor

Kırıkkaleli Milli atlet Semra Karaslan Dünya Üniversiteler Şampiyonasında ikinci oldu

Kırıkkaleli Milli atlet Semra Karaslan Dünya Üniversiteler Şampiyonası 3000 metre engelli kategorisinde ülkemizi gururlandıran bir başarıya imza attı.

Dünya Üniversiteler Şampiyonası 3000 metre engelli kategorisinde Türkiye’yi temsil eden Kırıkkaleli milli atlet Semra Karaslan, 9:50.42’lik derecesiyle dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Geçtiğimiz ay, 3000 metre engelli Büyük Kadınlar Türkiye Şampiyonasında altın madalya ve Sırbistan’da yapılan Balkan Şampiyonasında üçüncü olarak bronz madalya kazanan Kırıkkaleli milli atlet Semra Karaslan, Dünya Üniversiteler Şampiyonası 3000 metre engelli kategorisinde Türkiye’yi temsil etti.

Önceki gün yapılan ve nefesleri kesen Dünya Üniversiteler Şampiyonası 3000 metre engelli yarışında üstün bir performans sergileyen Kırıkkaleli milli atlet Semra Karaslan, 9:50.42’lik derecesiyle dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu, sosyal medya hesabından Karaslan’ı tebrik ettiği paylaşımda, “Dünya Üniversiteler Şampiyonası 3000 metre engelli kategorisinde milli sporcumuz Semra Karaslan 9:50.42’lik derecesiyle dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı, Tebrikler Semra!” ifadeleri kullanıldı.

Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan paylaşımda ise; “İlimiz Sporcusu Semra Karaslan Çin’de yapılan Üniversiteler arası Dünya şampiyonasında ikinci olmuştur. Sporcumuzu ve Antrenörümüzü tebrik ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı