Genel

Kırıkkale’de yeni bir dağcılık kulübü kuruldu

Kırıkkale’de dağcı ve doğa severlerin yeni adresi Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü açıldı. Eski ve tecrübeli dağcılardan olan kurucular Kırıkkale’de dağ ve doğa severleri bir araya getirmek için harekete geçtiler.

Kırıkkale’de dağcı ve doğa severlerin yeni adresi Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü açıldı. Eski ve tecrübeli dağcılardan olan kurucular Kırıkkale’de dağ ve doğa severleri bir araya getirmek için harekete geçtiler. Ekibin amacı herkesi doğayla buluşturmak olduğunu Bozkır dağcılık doğa sporları kulübü olarak Doğa sevgisini yediden yetmişe herkese aşılamak istediklerini söyleyen Kulübün Kurucu başkanı Vedat Durudoğan, Cep telefonlarının internetin insanları esir aldığı bu dönemde doğada olmak doğayla buluşmak hem fiziksel, hem mental sağlık açısından çok önemli olduğunu ve herkesi doğayla buluşturmak istediklerini’ söyledi.

Kurucu başkan Vedat Durudoğan, “Kulübümüz, şahıslara göre değil, ilkelere göre yönetilen bir kulüp olacak. Yönetim tüm üyelerin katılımıyla belirlenecek, genel kurullara tüm üyeler davet edilerek demokratik seçimler yapılacak. Kulüp ile ilgili genel işler ve faaliyetler ekip halinde yapılacak ve ekip ruhu hep dinamik tutulacak. Sporcu ahlakı ve dağcılık etik değerlerine bağlı kalınacak. Faaliyetlerde dağcılığın getirdiği düzen ve disiplinden ödün verilmeyecek. Dağcılık ve diğer doğa sporlarında eğitime önem verilecek. Üyelerin eğitim almaları teşvik edilecek. Faaliyetlerde tek kullanımlık plastik malzeme kullanılmayacak. Çevreyi kirletmeme konusunda hassas davranılacak. Her konuda şeffaf olunacak ve sürekli üyeler bilgilendirilecek” dedi.

Vedat Durudoğan, ayrıca doğada olmak isteyen herkesi faaliyetlere katılmaya davet etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı