Genel

Vali Mehmet Makas’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sayın Valimiz Mehmet Makas’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Sevgili Öğretmenler,
“Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aydınlık yarınlarımızın inşasının başladığı 24 Kasım’ı, her yıl Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz.
Öğretmenlerimiz, bir ülkenin geleceği için en önemli unsurlardan biridir. Onlar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren, onlara bilgi ve beceriler kazandıran, karakterlerini şekillendiren kıymetli insanlardır.
Öğretmenlerimiz, sadece bilgi ve beceriler kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerimize sevgi, saygı, hoşgörü, adalet gibi evrensel değerleri de aşılarlar. Öğrencilerimizin hayata hazırlanmasında, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinde en büyük pay öğretmenlerimize aittir.
Öğretmenlerimizin fedakârca ve özverili çalışmalarıyla yetişen öğrencilerimiz, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine ve ilerlemesine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle, öğretmenlerimize her zaman minnettarız.
Kırıkkale’mizde eğitim öğretim faaliyetlerinin daha da gelişmesi ve öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alabilmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bu kapsamda, ilimizdeki okullarımızı yenileyerek, eğitim teknolojisi altyapısını güçlendirerek, öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak, eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
Mehmet Makas
Kırıkkale Valisi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı