Genel

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı Bakan Yrd. Sn.Sevim Sayım Madak ve Sn.Valimiz Mehmet Makas, Huzurköy Rehabilitasyon Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Mehmet Makas, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Sevim Sayım Madak’a, Valiliğimiz himayelerinde yürütülen Huzurköy Yatılı Rehabilitasyon Merkezimizin faaliyetleri tanıttı.
 Valimiz, merkezimizdeki meyve bahçeleri, çini atölyesi, sanat atölyesi, iş atölyesi, mantar üretim tesisi ve kaynak atölyesinde Yatılı Rehabilitasyon Merkezimizden faydalanan bireyler tarafından üretilen ürünler hakkında Bakan Yardımcımız Sayın Madak’a bilgiler verdi.

Tesisimizde bulunan resim atölyesi, kuaför atölyesi, kitap okuma alanı, spor salonunun ve saunanın yerinde incelenmesi sonrası tesiste yürütülen faaliyetler ve çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş tarafından sunum yapıldı. 

Rehabilitasyon Merkezinin yerinde incelenmesi sonrası personeller ve tesisten faydalanan bireylerle sohbet eden Valimiz : Bizim medeniyetimizin temelinde “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” şiarı yatıyor. Seksenaltı milyonun her bir ferdi 7’den 77’ye bizim gözümüzde eşittir. Bir tane vatandaşımızın gönlünde bir hüzün varsa,emin olun devlet en yukarıdan en aşağıya kadar tüm kademeleri ile hüzünleniyor. Son 25 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman  “ önce insan” dediği, “önce vatandaş odaklı yönetim” dediği hizmet bu hizmettir. Rabbim tüm gençlerimizi madde bağımlığından korusun.” dedi.

Bakan Yardımcımız Sayın Sevim Madak “Bu tesis ile geleceğinizi dizayn edeceksiniz, madde bağımlısı olmaktan kurtulacaksınız. Bunu başarmanız için devletimizin bütün imkanları bu iş için seferber. Biz istiyoruz ki hiçbir gencimiz bağımlı olmasın. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Sebat edip bu imkanlardan faydalanırsanız hayata daha farklı başlarsınız.” dedi. 
Tesisten faydalanan bireylerimiz ise rehabilitasyon merkezimizden memnuniyetlerini dile getirerek, bu tesisin ülkemizin her yerinde olması gerektiğini belirttiler.

Bakan Yardımcımız ve Valimiz Rehabilitasyon Merkezimizden faydalan bireylerimizden bir tanesinin ailesi ile tesis ve rehabilitasyon süreci hakkında sohbet etti. Aile tesis hakkındaki memnuniyetlerin dile getirerek Bakan Yardımcımız ve Valimize teşekkür ettiler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı