Siyaset

Oysa ki Ülke de Lider Şehrimizde Lider Belediye Olacaktı, Şimdi Borç Batağında

Sungur ; Karanlıktan Bu İlçeyi Ben Çıkardım Yine Çıkaracağım

Ak Parti Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Yahşihan’ın güncel borç tablosunu açıklayan Sungur, Yahşihan Belediyesi’nin borcunun 1 milyar 107 milyon lira olduğunu açıkladı. Rakamlar kamuoyunda şok etkisi yaratırken, güncel borcun nüfus ile kıyaslandığında Kırıkkale Belediyesi’nin borcunun çok üstünde olduğu görüldü. 

SUNGUR RAKAMLARI TEK TEK AÇIKLADI 

Sungur Bugün ki rakamlarla Yahşihan Belediyesi’nin borcunun 1 milyar 107 milyon lira olduğunu belirtirken bu rakamlar her gün faiz ile birlikte artmaya devam edecek’ dedi. Borç tablosu hakkında bilgilendirme yapan Sungur ”piyasa borcumuz bugünkü rakamla 772 milyon 635 bin lira, sosyal güvenlik kurumuna 5 milyon lira, vergi dairesine 7 milyon 805 bin lira, emekli sandığına 328 bin lira , iller bankasına kamu borcu diye geçen yani geçmişte olan ve taksitlendirilen borcumuz, 5 milyon 116 bin lira, iller bankasına olan en son altyapı ile ilgili alınan 120 milyon 382 bin lira, Halk Bankası’na değişken faizli borcumuz 15 milyon lira, Ziraat Bankası’na değişken faizli borcumuz 25 milyon 528 bin lira, şahısların bankaya yatırdığı buna çok dikkat etmenizi istiyorum sonrasında açıklık getirmek istiyorum, şahısların bankaya yatırdığı borç Türkiye tarihinde bir de böyle bir borçla karşılaştık arkadaşlar, 34 milyon 463 bin lira da şahısların bankaya yatırdığı borcumuz var. Doğal gaz faturamız 58 bin lira EDS internet borcu 2023 yılı için kullanılmaya EDS’den bahsediyorum, 95 bin lira, Belediyeler Su Birliği yani Yeşil Vadi Su Birliği’ne olan borcumuz da 16 milyon lira. Belediye şirketinin genel borcu Vergi Dairesi’ne geçmiş dönemki borcumuz, 8 milyon 762 bin lira, Vergi Dairesine gelecek olan borç bu ay itibarıyla söylüyorum 611 bin lira, SSK’ya olan borcumuz toplamda 95 milyon lira. Toplam borcumuz, 1 milyar 107 milyon lira.” 

34 MİLYON TL BELEDİYENİN ADINA AVUKATA GİTMİŞ  

Türkyılmaz döneminde yapılan usulsüzlüklere değinen Sungur; ‘’Geçmiş dönem belediye başkanı yanlarındaki bir yandaşını belediyeye 34 Milyon ₺ iş yapmış şeklinde gösterip, içerden para yatırarak böyle bir hileli yola başvurmuş bulunuyorlar. Hz-Ömer’in adaletinden bahsedenlerin ne olduklarını sizlerin taktirine sunuyorum’’ dedi. 

BELEDİYE ARAÇLARININ TAMAMI HACİZLİ 

Belediye araçlarının tamamının üzerinde haciz olduğunu belirten Sungur, ‘’11 tanesinde yakalama kararı var. Birimlere ait 23 hafif ticari dahil olmak üzere, bunların 14 tanesi acil ağır bakımlı durumda, Yahşihan sınırları içerisinde bütün okullarda haciz var. Yahşihan’ı ne duruma getirdiklerini hepinizin taktirine sunuyorum” dedi.  

VATAN HAİNLİĞİNİN EN BERBATI VE ŞEREFSİZİ BURADA 

Yahşihan Belediyesi’nin bugün kullanabileceği bir resmi arabasının dahi olmadığını belirten Sungur, ‘’Belediyeyi teslim aldığım gün Mali hizmetler müdürüm Galip Bey, 2 milyon 443 bin artı parayla bırakmıştık dedi. Kasamızda ne kadar para olduğunu sordum, dört günde biriken 20 bin ₺ para var. 2019’da Kırıkkale’nin en kıymetli yeri olarak bilinen Seyrantepe ve Bayraktepe’de 47 bin 863 metrekare temiz parsel bıraktım, bugün ki değeriyle söylüyorum 500 milyon ₺. Bugün bu para ortada yok! hırsızlıksa, hırsızlığın daniskası burada, alçaklığın daniskası burada, vatan hainliğiyse vatan hainliğinin en berbatı ve şerefsizi burada. 6 çöp arabası ve 2 silindirle bırakmıştım, bu vatan hainleri hurdaya verdiler. Audi A6 bir resmi makam aracı bırakmıştık, ilk icraatları arabayı satmak oldu. Bugün kullanabileceğimiz resmi arabamız yok’’ dedi. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı